Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Latest topics
» iPad - Το "θαύμα" της Apple
ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΑΡΗΣ Icon_minitimeMon Apr 12, 2010 2:59 pm by K@P@$

» "Άκυρα" Gadgets

» ΠΑΡΕΛΑΣΕΙΣ (by Calfaki&Nontas)
ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΑΡΗΣ Icon_minitimeThu Apr 01, 2010 4:47 pm by JimRommel

» ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ (by Calfaki & Nontas)
ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ Ο ΑΡΗΣ Icon_minitimeWed Mar 31, 2010 9:06 am by Da Big Admin

Post by panagis Thu Mar 18, 2010 2:40 pm

Ο Αρης έκανε το πρώτο μεγάλο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του κυπέλου κερδίζοντας με 3-1 την Καβάλα στο "Κ.Βικελίδης" και παίρνοντας προβάδισμα ενόψει του επαναληπτικού στο "Ανθή Καραγιάννη" στις 25 Μαρτίου.Οι κίτρινοι επιβλήθηκαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες από νωρίς στην εστία του Ιταντζ.Έτσι η πολιορκία αυτή των γηπεδούχων απέφερε το γκολ στο 26ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Σέρχιο Κόκε έπειτα από χέρι του Ντιε μέσα στην περιοχή και την υπόδειξη της άσπρης βούλας απ τον Κάκο.Στη συνέχεια η Καβάλα στη δέυτερη μόλις επίσκεψή της στα καρέ του Σηφάκη ισοφάρισε με γκολ του Ονουάτσι στο 45+1'.

Στο 2ο ημίχρονο το σκηνικό μεταφέρθηκε και πάλι στην περιοχή της Καβάλας με τον Άρη να προσπαθεί συνεχώς να απειλήσει και την Καβάλα να ψάχνει τις αντεπιθέσεις.Ωσπου τελικά ο Σέρχιο Κόκε στο 68' με το 2ο προσωπικό του τέρμα έκανε το 2-1 και ζέστανε και πάλι τους περίπου 20.000 φίλους του Άρη στις κερκίδες του Χαριλάου.Ο Αρης συνέχισε να πιέζει και η Καβάλα να μην μπορεί να αντιδράσει και να δημιουργήσει ευκαιρίες για το 2ο γκολ της ισοφάρισης.Ετσι ο Χαβίτο που είχε περάσει ως αλλαγή στο παιχνίδι έγραψε και το τελικό 3-1 υπερ του Αρη και έδωσε το δικαιώμα σε όλη την οικογένεια του Αρη να ονειρέυεται τον πολυπόθετο τίτλο έπειτα από 40 χρόνια.

Τώρα στον Αρη λοιπόν περιμένουν τη ρεβάνς σε 7 μέρες για να σφραγίσουν την πρόκριση και το εισητήριο για το ΟΑΚΑ.Στον άλλο ημιτελικό ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον Πας Γιανιννα στις 24 Μαρτίου με τους πράσινους να είναι το φαβορί και τους Γιαννιώτες του Νίκου Αναστόπουλου να είναι έτοιμη για άλλη μια έκπληξη.Ας ελπίσουμε λοιπόν να δούμε καλό θέαμα στα εναπομείναντα παιχνίδια για το θεσμό του κυπέλου και ο καλύτερος ας το σηκώσει.